Elektromobilita

Elektromobilita

S příchodem elektromobilů (BEV) a plug-in hybridů (PHEV) do vozových parků jsme v aplikaci Webdispečink připravili speciální funkce pro tyto typy nízkoemisních vozidel. Tyto funkce obsahuje speciální elektromobilní balíček, který je nutné si objednat společně s montáží jednotky do vozidla. Protože elektromobilita přináší velké množství nových agend, vytvořili jsme tým specialistů, kteří vám pomohou se v problematice zorientovat. Nabízíme konzultace ohledně elektromobilní infrastruktury, provozování nízkoemisních vozidel, ale také analýzu vozového parku s doporučeními toho, která vozidla se spalovacím motorem lze nahradit nízkoemisními.

Součástí elektromobilního balíčku jsou funkce:

  • Import dobíjecích transakcí z ČEZ, PRE, E-ON, Tesla a možnost vlastních importů například z firemních wallboxů.
  • Automatické vkládání nákladů na dobíjení vozidel dle příbytku SOC (energie v baterii) v domácí nebo firemní lokaci dle nastavených tarifů.
  • Pokročilé statistiky pro uživatele elektromobilů (měsíční vyúčtování pro BEV i PHEV, srážky za soukromé km, náhrady za domácí dobíjení u řidiče).
  • Identifikace neznámého nabíjení s možností vložit do nákladů.
  • Report chování řidičů při dobíjení vozidel, tedy kde nejvíce nabíjí (firemní infrastruktura, domácí nabíjení, veřejné nabíjecí stanice) a jaká je průměrná cena jejich nabíjení.
  • Dobíjecí směrnice – seznam doporučených veřejných, ale i interních dobíjecích stanic.
  • Report Aktuální poloha včetně informace o stavu SOC, připojeném nabíjecím kabelu, spuštěném nabíjení či dojezdu vozidla.

Díky této sadě nástrojů můžete uzavřít knihu jízd, vyúčtovat soukromé kilometry řidičů nebo zjistit provozní náklady u nízkoemisních vozidel stejně jako u spalovacích.

Elektromobilita - Statistika vozidel

U nízkoemisních vozidel doporučujeme zvážit nasazení aplikace WD DRIVER, která umožňuje zobrazovat stav nabití, odhad času za jak dlouho bude nabito, případně notifikací upozornit na ukončení dobíjení.

Elektromobilita - aplikace - vozidla Elektromobilita - aplikace - vozidla

Aplikace také spolupracuje s dobíjecí směrnicí a navrhuje řidiči nejbližší možnosti nabíjení, které doporučil fleetový manažer.

Elektromobilita - aplikace - vozidla