Úspora paliva

Úspora paliva

Aplikace WEBDISPEČINK umožňuje sledovat data o spotřebě paliva a stavu paliva v nádrži vozidla. Tyto údaje je pak možné porovnávat s nastavenou tolerovanou spotřebou nebo se záznamy o tankování.

Díky znalosti stavu paliva v nádrži je také možné odhalit náhlý úbytek paliva v nádrži.

Úbytek paliva v nádrži

K tomu lze použít i specializovanou funkci podezřelé úbytky.

Funkce podezdřelé úbytky paliva v nádrži

Záznamy o tankování z karet EUROWAG se automaticky objevují v systému WEBDISPEČINK.

Přehled v aplikaci webdispečink

Ostatní záznamy o tankování lze importovat ze souborů, které je možné získat od společností provozujících čerpací stanice nebo tankovací karty. Obdobně lze postupovat i s daty o dobíjení elektrických nebo plug-in hybridních vozidel. Následně je možné porovnávat tyto záznamy se skutečným (předpokládaným) příbytkem paliva/energie ve vozidle. Takto lze například zjistit, že natankované palivo vůbec neskončilo ve vozidle.

Přehled v aplikaci webdispečink

Existuje také možnost importu souborů z vlastní čerpací stanice nebo jejich automatické propojení s databází Webdispečinku pomocí API rozhraní.

Měřit stav paliva v nádrži lze připojením ke sběrnici vozidla (CAN, FMS, OBD) nebo stávajícímu plováku v nádrži vozidla. Případně je možné montovat externí sondy do nádrže nebo nádrží vozidla. Standardně se využívá odporových nebo kapacitních sond.

Lze využít také měření spotřeby paliva. Toto probíhá obvykle připojením ke sběrnici vozidla nebo ve specifických případech montáží externího průtokoměru.